Nietrzymanie moczu (NTM) to niezależny od woli wyciek moczu przez cewkę moczową, który w efekcie stanowi problem zarówno socjalny, jak i higieniczny. Dotyka ona nie tylko ludzi starszych ale i młodych. Leczeniu nietrzymania moczu Wrocław można poddać się niezależnie od płci i wieku. Możesz pozbyć się tego problemu poprzez elektrostymulację. Doświadczeni specjaliści pracujący w naszym gabinecie dbają o komfort pacjentów i prawidłowe stosowanie proponowanej metody.
(poród, otyłość, dźwiganie ciężarów, przewlekły kaszel, palenie tytoniu, zmiany hormonalne, genetycznie słaba powięź).
polega na pobudzaniu do skurczu mięśni dna miednicy za pomocą prądu. Elektrostymulacja to inaczej elektrogimnastyka mięśni.
Trening mięśni, przyrost masy mięśniowej – zwiększenie napięcia spoczynkowego oraz siły skurczu mięśnia, przebudowa mięśni prążkowanych z przyrostem masy włókien wolnokurczliwych typ I, co stwarza możliwość dłuższego skurczu i odporności na zmęczenie, wpływ na ośrodkową regulację czynności ruchowej, bezpośrednia odpowiedz zakończeń eferentnych nerwu sromowego na bodziec, odpowiedź odruchowa poprzez zakończenia aferentne nerwu sromowego, reinerwacja częściowo odnerwionych mięśni dna miednicy poprzez wypustki przetrwałych aksonów ruchowych.
zwiększenie pojemności pecherz, redukcja ciśnienia w pęcherzu, normalizacja odruchu pęcherzowego, zmniejszenia napięcia wypieracza.
zwiększenie siły mięśni dna miednicy, zmiany funkcjonalne mięśni prążkowanych, zwiększenie napięcia cewki i zmniejszenie jej światła, zwiększenie kąta pęcherzowo-cewkowego, oporu cewki, długości cewki, poprawa krążenia w tkankach okołocewkowych.
Wskazania do elektrostymulacji: nietrzymanie moczu.
prowadzona indywidualnie, do potrzeb pacjenta.Terapia jest bezbolesna pacjent odczuwa delikatny skurcz mięśnia. Wymagająca zrozumienia przyczyn i patofizjologii a następnie podjęcia decyzji o sposobie leczenia.
Zawiera serię zabiegów elektrostymulacyjnych w połączeniu z indywidualną gimnastyką mięśni dna miednicy małej. Uzyskuje się bardzo dobre efekty terapeutyczne.
gubienie moczu podczas biegania, skakania, chodzenia, kichania, śmiechu, kaszlu, częste wstawania nocne do toalety, częste oddawanie moczu.
Wskazania do elektrostymulacji: nietrzymanie moczu , osłabienie mięśni dna miednicy, zaburzenia seksualne wynikające z osłabienia mięśni.
Wskazania do elektrostymulacji: nietrzymanie stolca.